Já už tomu nerozumím.

Důchodci by měli dostat přidáno při valorizaci 300 korun navíc a je kolem toho takový humbuk, že se mi to zdá až nedůstojné ve vvyspělé civilizaci, za kterou se Česko neoprávněně vydává.Mě osobně zaráží fakt, že se najde dost seniorů, kteří buď na kameru dorážejícího Jasánka z nějaké televizní Vatry začnou slintat, že oni mají peněz dost a že takhle plýtvat penězi je nezodpovědné, tak takovému debilovi bych sebral důchod a poslal ho na sociálku. Pro představu tady uvádím jeden takový názor převzatý z diskuze na sociální síti:
Čestmír Ludvík: Předvolební propagace ANO a ČSSD nás bude stát jen v příštích třech letech 57 miliard. To je v situaci, kdy jsme zadlužení až po uši, naprostá šílenost. Tenhle populismus, kdy se kupují hlasy voličů za státní peníze, je hrozně nezodpovědný. Kdo to asi zaplatí? Naše děti a vnoučata. Jen proto, že se pár politiků chtělo udržet u moci. Chápu, že jsou někteří důchodci v těžké situaci, ale smysl dává pomoc právě jim, tedy těm, kteří ji opravdu potřebují. Polovina důchodců se má dobře, tři stovky jsou jim naprosto ukradené. Už aby byl u moci někdo zodpovědný, někdo, kdo se nechová stylem „po nás potopa“. Rozhazovat, i když na to nemám, umí každý ňouma.
Tak že vážený soudruhu Ludvíku a vám nevadilo, že právě Demožumpa rozkradla, vytunelovala a zdefraudovala a vyvedla na své zahraniční účty za 25 let svého běsnění u vlády více jak 3 biliony korun, co myslíte, kdo zavařil budoucím generacím, Babišova vláda s přidáním 300 korun důchodcům a nebo Demožumpa se 3 bilionama rozkradených korun? Proč neřvete, když si politici přidávájí na nezasloužených platech 8000 měsíčně a nebo manažéři státních podniků dostávají jako odměny v řádech milonů a stejně tak při jejich odchodu z funkce zlaté padáky rovněž v milionových částkách (uvedu jen namátkou ČEZ, České dráhy nebo veřejno právní ČT) pokud vy jste se svým důchodem spokojen a nebo dokonce se vám zdá, že máte nadhodnocený důchod, tak ho věnujte stejně jako Babiš a Zeman své platy na charitu potřebným, jak jednoduché.
To zdražování po pandemii začíná být neúnosné a pro důchodce obzvláště, pokud jsou důchodci v domácnosti dva, tak to ještě s odřenýma ušima utáhnou, ale pokud zůstane důchodce sám, je to katastrofa, proto se nedivme, že stoupá počet důchodců v exekucích, protože nemají na vodné, energie a nájemné a nezbývá jim dokonce ani na žrádlo. To se mají jít pást, za to že celý život dřeli, odváděli poctivě daně a na závěr života žijí v bídě a nenažranost kapitalistů nezná mezí, vezměme si třeba restauratéry, a hoteliéry, většina jich skokově zvýšila ceny o 60´-70%, a to mi jich bylo při lockodownu skoro líto, teď jich zase považuji za nenažrance, a konkurenční prostředí, s tím ať se jde každý vycpat, neviditelná ruka trhu možná ,pokud si s ní kapitalisti nehoní svoje ocasy funguje u cen lokomotiv.
Pak je tu ještě jeden zajímavý názor:
Václav Brom: Za posledních 30 let se tu statisíce lidí (číšníci, taxikáři, instalatéři a spousta dalších profesí) přes švarcsystém a černé zaměstnávání vědomě vyhýbaly placení sociálního pojištění. Zatímco zaměstnancům stát každý měsíc sociálko strhl rovnou z platu. Těchto lidí, kteří nyní brečí, že mají nízký důchod, mi fakt líto není. To nejsou žádní „chudáci dědečkové a babičky“, jak populisticky tvrdí Babiš s Maláčovou, ale vykukové, které jejich vykutálenost v důchodu doběhla.
Ano otázka výběru daní rovněž nese svoje ovoce, proto tak kapitalisti řvou na EET, protože musí plati daně poctivě. Mně řvaní o
sociální korupci přijde naopak silně populistické a myslím si, že lidé mají svůj rozum, aby věděli, kde je zakopaný pes a hlavně ti starší, co žili před hadrákem a po hadráku ví, co se po r.1989 v Česku dělo a kdo za tím stál a kdo zadlužil budoucí generace, důchodci se svými posranými 300 korunami, což představuje jednu útratu za oběd v restauraci to určitě nejsou a nebudou.
RubrikyFB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.