Velkokapacitní regionální koalice

 

 

Dalo by se to taky nazvat zasedání obecních koalicí

Už je skoro půl roku po obecních volbách a v médiích se nám neustále předhazuje, jak se budoucí korytáři ve velkokapacitních obecních vepřincích dohaduji kdo, kde, s kým, za kolik u obecních koryt a podobně, všichni mají jasno s kým ano a s kým ne, já tvrdím jedno, za peníze se každý spojí s každým, tak to bylo, je a bude.
My jsme se při své cestě po volbách kolem Česka zastavili v “Rolnické společnosti Česko-Amerického přátelství s.r.o. ” v Prdlíně, kde jsme přátelsky pohovořili s majitelem tohoto malokapacitního kravína, Bořivojem Smradlavkou.
“Pane Smradlavka, tak jak se těšíte na nové obecní zastupitelstvo v Prdlíně a s kým půjdete do koalice?”
“Tak já se na jednání zastupitelstva těším jako malé dítě, jelikož v současné době dělám předsedu hnojařské buňky ODS v okrese, tak samozřejmě budu v obci lobbovat za modré ptáky, sice by mě udělali velkou radost, kdyby měli ve znaku raději modrou krávu, ale to nějak přetrpím a představte si, že jsem byl už několikrát u voleb a vždy jsem volil sám sebe a to dokonce bez doprovodu rodičů a sám jsem našel volební kadibudku, sice když jsem šel volit poprvé, tak jsem si spletl obřadní síň s volební místností a při pohřbu jsem radostně vykřikoval, “ať žije ODS”, sice jsem dostal přes hubu, ale představte si, že po tolika letech totality, jsem mohl i tentokrát svobodně vyjádřit svůj názor a volit opět sám sebe a můj hlas rozhodl, že jsem členem obecního zastupitelstva v Prdlíně. Každopádně jsem domluvený se všemi kravským majiteli, že nepůjdeme do koalice s KSČM i když 90% členů zastupitelstva jsou bývalí bolševici, kteří za komunistů udávali svoje spoluobčany za nevyvěšování sovětských vlaječek do oken na 1. máje, no nejvíce práce nám asi dá ještě  přemluvit ke společné účasti v obecní koalici telecí a prasečí majitele. Akorát bude problém s bývalou STS, nyní firmou “Pluhy a Hrábě s.r.o.” kde je pět majitelů a každý z nich je v jiné straně. Jinak jsem přesvědčen, že jediná možná koalice, která vyvede naše krávy a prasata v Prdlíně z dlouhodobé krize je koalice ODS, NSDAP a KSSS.”
“A když vám pane Smradlavka obení velká strana “VŠE PRO SEBE” zajistí dostatek sena na zimu, byl by jste ochoten se se svými obecními soukmenovci s  touto velkou stranou, která dostala druhý největší mandát v obci spojit?”
“Tak víte, konkrétně já jsem silně sociálně založený, moji rodiče, než zprivatizovali místní JZD Pavky Korčagina, tak pomáhali se združstevňováním vesnice a já jsem se od nich naučil, že co je moje, do toho je druhému hovno a je jedno, jestli jsem si to nakradl a nebo natuneloval, což je vlastně jedno a to samé. Dokonce dojičky, které zaměstnávám, dostávají na den matek litr mléka zadarmo a na vánoce jedno mýdlo, čili ta konkurenční strana “VŠE PRO SEBE” se mě zdá příliš sobecká, ale to by  museli propagovat americké zemědělské novátorství, já jsem byl u amerických farmářů v Utahu na stáži a představte si, že oni jsou tam už tak daleko, že jejich krávy už dojí našlehanou smetanu a některé dokonce už hotové Preso a to se přitom pasou na dně solného jezera, no jsou to opravdu novátoři, ti američtí soudruzi farmáři, kde se na ně hrabe Mičurin s Lysenkem, proto jsem také svoji kravírnu pojmenoval jako česko-americké přátelství a tamním soudruhům jsem slíbil, že až budou v Brdech, budu jim přednostně dodávat ředěné mléko.”
Jelikož mě při interviuv se soudruhem Smradlavkou jedná jeho kráva zcela záměrně švihla ocasem do huby, tak jsem ji nakopl do vemena a panu Smradlavkovi jsem doporučil, aby si v tom svém hnojařském mozku udělal inventuru a na zimu si nasušil dostatek sena.

Každopádně, když večer na všech kanálech začíná horor zvaný Večerní zprávy, tak vypínám televizi, protože je mi z celé povolební šaškárny zle a při sledování všech těch vzájemných stranických podrazů a neuvěřitelného lidského pokrytectví silně zvracím.

Ještě bych rád zveřejnil otevřený dopis Hanáckého stréca bývalému ministrovi vnitřností, padlému na hubu , soudruhu Íčkovi.

Pane Íčko,
mohl be ste mě řécť, jestle zasáhnete proti odborářom, kdež be ste zasáhnót neměle a nebo nezasáhnete, kdež be ste zasáhnót měle? Tož řékale chlapé v hospodě, kdež be ste zkosele tento fígl, tož že be ste mohle vehrát dalšé volbe.
Zdravé vás stréc Prdlavka z Loštic.
PS: “posélám Vám ke košto trocho tvarožkó, enem jedno tono, tož dobré šmak.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.